Haber

Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi’nin Açılış Töreni

“Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi’nin Açılış Töreni 26/01/2016 tarihinde Ankara Hakimevi’nde yapılmıştır. Törene; Adalet Bakanı Yardımcısı Sayın Bilal UÇAR, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yüksel KOCAMAN, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sayın Béla SZOMBATİ, Birleşik Krallık Büyükelçisi Sayın Richard MOORE, Hollanda Büyükelçisi Sayın Dr. Cornelis Van RİJ, Portekiz Büyükelçisi Sayın Jorge CABRAL ve Adalet Bakanlığı'na bağlı birimlerin üst düzey temsilcileri ve ceza infaz kurumlarında görevli personel katılmıştır.

“Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi’nin kısa film gösterimiyle başlayan program açılış konuşmalarıyla devam etmiştir.

Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal UÇAR açılış konuşmasında Denetimli Serbestlik Sisteminin toplumda memnuniyetle karşılandığını ifade etmiş ve elektronik izleme projesinin önemini vurgulamıştır.
Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksel KOCAMAN da dünyadaki denetimli serbestlik sistemine paralel olarak Türkiye'de de çalışmalar yapıldığını ifade etmiştir.

"Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi AB Eşleştirme Projesi" hakkında bilgi veren Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, projenin denetimli serbestlik alanındaki üçüncü büyük proje olacağını vurgulayan. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, bugüne kadar toplam 15.121 kişinin elektronik yöntemlerle izlendiğini ifade etmiştir.

Törende, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela SZOMBATİ, İngiltere Büyükelçisi Richard MOORE, Hollanda Büyükelçisi Cornelis Van RİJ, Portekiz Büyükelçisi Jorge CABRAL da birer konuşma yaptı. Programın ikinci bölümünde İkincil Proje Lideri Michiel Van Der VEEN, Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Jos ter VOERT ve Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Esat IŞIK’ın projeye ilişkin bilgilendirme sunumları ile devam etmiş saat 12.00'daki kapanış oturumu ile sona ermiştir.

 

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber