Haber

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ hükümlülerle birlikte iftar yaptı...

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ ile birlikte Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda 30/06/2016 tarihinde hükümlülerle iftar yaptı.

İftar programına, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal UÇAR, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İPEK, Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, bakanlık bürokratları, Genel Müdürlüğümüz yetkilileri ile Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri katıldı.

Programın açılış konuşması Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM tarafından yapıldı. Genel Müdürümüz konuşmasına iftar programına katılanlara hoşgeldiniz diyerek başladı. Genel Müdürümüz, ceza infaz hizmetlerindeki tüm faaliyetlerin amacının hükümlü ve tutukluların ceza infaz kurumlarında geçirdikleri zamanın kurumlara gelmelerine neden olan faktörleri ortadan kaldıracak şekilde eğitim ve rehabilitasyon ile geçirmelerini temin etmek olduğunu, bunların başarılı olabilmesinin de kişinin iç muhasebesini sağlıklı yapabilmesine bağlı olduğunu, ramazan ayının da bunun için bir fırsat ayı olduğunu söyledi. Genel Müdürümüz, Kadir gecesi ile yaklaşan ramazan bayramını kutlayarak konuşmasını bitirdi.

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ programda yaptığı konuşmasına İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ve Mardin'de hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı. PKK, DEAŞ, DHKP-C ile başkaca terör örgütlerince yapılan terörist eylemlerin var olduğunu söyleyen Bozdağ, bütün bunların bölgenin de Türkiye'nin de huzurunu, sükununu bozduğunu söyledi.

Bakan Bozdağ konuşmasında ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin her birinin ailelerinin ve sevdiklerinin, devlete emanet olduğunu, onların canını, sıhhatli bir biçimde cezalarının infazını sağlamak, tahliye olduklarında donanımlı halde olmalarını sağlamak için tutuklu ve hükümlülere sahip çıkmaya devam edeceklerini anlattı. Bakan Bozdağ ayrıca vatandaşlara, “Cezaevlerinde cezasını infaz edip dışarı çıkan kardeşlerimize kapınızı açın, iş yerlerinizi, gönüllerinizi açın ve onlara yardımcı olun." çağrısında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez de konuşmasında Atatürk Havalimanında, bütün insanlığı can evinden vuran terör olayında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek, Allah'ın Türkiye'yi, Türk milletini ve alemi İslamı bu tür kötülüklerden muhafaza etmesi temennisinde bulundu. Başkan Görmez konuşmasında, mahkumların bir şekilde düşenler olduğunu ve onların ellerinden tutularak ayağa kaldırılmaları gerektiğini, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 600 görevlinin ceza infaz kurumlarında mahkumlarla bir araya geldiğini, cezaevlerinde Kur'an-ı Kerim kurslarının yer aldığını, hükümlülerin 13 bin Kur'an-ı Kerim hatmi yaptığını söyledi. Başkan Görmez, özleminin cezaevine ihtiyaç duymayan bir Türkiye olduğunu sözlerine ekledi.

İlahi dinletisinin ve kuran tilavetinin de olduğu programın sonunda Bakan BOZDAĞ, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ'e günün anısına hediye takdim etti.

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber