Haber

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Yozgat Cumhuriyet Meydanında Açıldı...

Yozgat'ta düzenlenen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı'nın açılışı Cumhuriyet Meydanı'nda  12/07/2016 tarihinde yapıldı.

Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen fuarın açılışına; Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Burhan ÜSTÜN, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İPEK, Müsteşar Yardımcısı Musa HEYBET, Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER ve çok sayıda davetli katıldı.

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ açılışta yaptığı konuşmada; Yozgat’ta ilk kez düzenlenen Ceza İnfaz Kurumları’nda üretilen Ürünler ve El Sanatları Fuarı’nın açılışının yapıldığını, bu fuarın Yozgat’a ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ettiğini, açılan bu fuarın 6. Fuar olduğunu, bugüne kadar 5 fuar yapıldığnıı ve bu fuarları 900 bin civarında vatandaşın ziyaret ettini ve alışveriş yaptığını söyledi. Bakan BOZDAĞ ayrıca Türkiye’deki Ceza ve İnfaz Kurumları’nda İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığının öncülüğünde çok önemli çalışmaların yapıldığını, İş Yurtlarının adı üzerinde gerçekten bir üretim yurdu, bir iş yurdu olduğunu, cezaevine girip meslek ve sanat sahibi olan kişilerin meslek ve sanatlarını geliştirmelerine ve  muhafaza etmelerine katkı sağlandığını, ayrıca bir meslek ve sanat sahibi olmak isteyenlere de bir imkân sunulduğunu, şuanda 180 iş kolunda 50 bin civarında insanın iş yurtlarında çalışma yürüttüğünü ifade etti. Bakan BOZDAĞ konuşmasını fuarı hazırlayan Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM'a, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER'e, stantlarda bulunan çalışanlara, imalatta görev almış tutuklu ve hükümlüler ile emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek bitirdi.

Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM yaptığı açılış konuşmasına bu yıl Türkiye genelinde toplamda 40 ıncısı, Yozgatta ise 1 incisi düzenlenen Ceza İnfaz Kurumlarında üretilen ürün ve el sanatları fuarına hoşgeldiniz diyerek başladı. Genel Müdür YILDIRIM konuşmasında 1969 yılından bu güne kadar vatan uğruna hayatını kaybeden 1954 Yozgatlı şehidi ve bütün şehitleri rahmet ve minnetle andı. Ayrıca konuşmasında Ceza İnfaz Kurumlarındaki Eğitim Öğretim faaliyetlerine, mesleki eğitim çalışmalarına ve Psiko-Sosyal Servis hizmetlerine değindi. Genel Müdür YILDIRIM konuşmasını Yozgat Cumhuriyet Meydanında düzenlenen İş Yurtları Fuarına ülkemizin değişik bölgelerinden gelen 35 Ceza İnfaz Kurumunun 88 stand ile katıldığını bu vesile ile fuarın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek sonlandırdı. 

Açılışta Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet YAVUZ, Yozgat Belediye Başkanı Kazım ARSLAN ve Yozgat Valisi Kemal YURTMAÇ'ta birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından fuarın açılışı yapıldı.

Türkiye'nin 35 kentindeki ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülerin yaptığı gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün 88 stantta halkın beğenisine sunuldu.

Fuarda ziyaretçilere ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi veriliyor, elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılıyor.

Fuar 17 Temmuz 2016 Pazar gününe kadar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber