Haber

Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı

Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM ile Gürcistan Başbakanı Sayın Giorgi KVİRİKASHVİLİ arasında, 15 Bakanın da katılım sağladığı Türkiye-Gürcistan arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı 19/07/2016 tarihinde Ankara’da gerçekleşmiştir.

Bu toplantıya Sayın Bakanımız Bekir BOZDAĞ ile Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM da katılmışlardır.

Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüzün koordine ettiği ikili görüşme kapsamında Sayın Bakanımız Bekir BOZDAĞ ile Gürcistan Ceza İnfaz Bakanı Kakha KAKHİSHVİLİ baş başa bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Görüşme sırasında Sayın Bakanımız iki ülke arasındaki adli, cezai ve infaz alanlarında güçlü iş birliğinin geliştirilmesi mesajını vermiştir.

İkili görüşmelerin ardından Sayın Başbakanlar, ev sahibi ve konuk Bakanlar Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısına katılmış, akabinde ise iki ülke arasındaki anlaşma ve mutabakat zaptları imzalanmıştır. Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ ve Gürcistan Ceza İnfaz Bakanı Kakha KAKHİSHVİLİ arasında “Cezaevi ve Denetimli Serbestlik Alanlarında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı” imzalanmıştır.

Bu vesileyle; milli iradeye, demokratik anayasaya ve istikrarlı devlet düzenine karşı gerçekleştirilen darbe kalkışmasına rağmen aziz milletimizin bize emanet ettiği kamu görevini layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğimizi tekrar ifade etmek isteriz.

Haber
Haber