Haber

Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Açılışı Yapıldı

Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Bilal UÇAR başkanlığında 02 Eylül 2016 tarihinde Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün açılışı gerçekleştirilmiştir.

Açılışa Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Bilal UÇAR, Elazığ Milletvekili Ömer SERDAR, Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib KORKMAZ, Elazığ Komisyon Başkanı Bahtiyar ÇOLAK, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergün YILMAZ, ve Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı Başak ŞAKNATLI ile davetliler katılmıştır. Bütün mobilyaları, konferans salonu ve arşivi işyurtları kurumu tarafından yapılan, 39  oda ve 2600 metrekarelik kapalı alana sahip Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde konferans salonu, grup çalışma odaları, bireysel görüşme odaları, kütüphane meslek eğitim odası, yemekhane ve kafeterya bulunmaktadır.

Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde halen 43 personel görev yapmaktadır. 2580 yükümlü ile ilgili denetimli serbestlik çalışmaları ve bu hükümlülerin topluma kazandırılması faaliyetleri başarı ile yürütülmektedir.  Denetimli Serbestlik çalışmaları sırasında ilgili kurumlarla güçlü işbirliği yapılan Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde  66 kamu kurumu ile protokol imzalanmıştır. Başta Samba, Öfke Kontrol, Hayde ve Genç Samba olmak üzere 2018 yılına kadar yükümlülerin katılması amacıyla 104 müdahele programının uygulanmasının planlandığı Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde  bu programların uygulanması sırasında 1250 oturum gerçekleştirilecek ayrıca 148 seminer ve konferans yapılacaktır. Gerek personel durumu, gerek uygulanan eğitim ve iyileştirme çalışmaları ve fiziki yapısı itibari ile Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Dünyaya örnek bir kurumumuzdur.

 

Haber
Haber
Haber
Haber