Haber

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Ankara'da düzenlenen “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı Adalet Bakanı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Cumhuriyet Başsavcısı, Anayasa Mahkemesi Üyeleri, Yargıtay 1. Başkan Vekili, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili, Yüksek Hakem Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri, Adalet Bakan Yardımcısı, Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, HSYK Üyeleri, Yargıtay ve Danıştay Daire Başkanları, Yargıtay ve Danıştay Üyeleri, Bakanlık Genel Müdürleri, Genel Müdür Yardımcıları ve çok sayıda bürokrat, kurum idarecileri ve temsilcilerinin katılımıyla 30 Eylül 2016 tarihinde saat 10:00'da Atatürk Kültür Merkezi Tören Alanı'nda yapıldı. Fuar 30 Eylül-07 Ekim 2016 tarihleri arasında açık kalacak ve saat 10:00 – 20:00 arası ziyaret edilebilecektir.

Fuarda 122 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan testile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı katılacak, bu birimler tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacaktır.

Dünyaya örnek olan bu organizasyonlardaki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirmektir.Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber Haber
Haber

Haber
Haber
Haber
Haber

Haber