Haber

DEPAR Projesi 6. Yürütme Kurulu Toplantısı

DEPAR – Değerlendirme, Profil Araçları ve Rehabilitasyon Programlarının Geliştirilmesi Projesi’nin 6. Yürütme Kurulu Toplantısı 14 Ekim 2016 tarihinde Genel Müdürlük toplantı salonunda yapıldı.

Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM başkanlığında yürütülen toplantıya; Dış İlişkiler Daire Başkanı Halil İbrahim DİZMAN, Eğitim Daire Başkanı Çelebi YILMAZ, ilgili dairelerden Tetkik Hâkimleri ve uzmanlar ile proje teknik destek ekibi,Avrupa birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri katıldı.

Genel Müdürümüz toplantı açılış konuşmasında; DEPAR Projesinin faaliyetleri ve çıktıları açısından büyük ve en önemli projelerimizden biri olduğunu, 15 Temmuzda yaşanılan hain girişimin tüm çalışmaların aksamasına neden olduğu gibi bu projenin faaliyetlerinde de bazı ertelemelere sebep olduğunu, ancak hızlı bir reaksiyonla devletimizin tüm birimleri gibi Genel Müdürlüğümüzün de çalışmalarını devam ettirdiğini, proje faaliyetlerinin biraz gecikmeli olarak planlandığı şekilde gerçekleştirilmeye devam edileceğini belirtti. Ayrıca, projenin ilk önemli çıktısı olan 20.000 mahkum üzerinde gerçekleştirilen araştırmanın ardından, psiko-sosyal servis tarafından uygulanacak 12 yeni müdahale programında da son aşamalara gelindiğini görmekten memnuniyet duyduğunu, tüm tarafların çok iyi bir çalışma ve ciddi bir emek ortaya koyarak projenin ciddi bir aksamaya uğramadan başarılı şekilde yürütülmesine katkı sağladığını söyledi.

Genel Müdürümüzün konuşmalarının ardından, proje uzman ekibi lideri Eva Jimenez tarafından bir sunum yapılarak 2016 yılı Temmuz ve Eylül aylarını kapsayan son üç aylık dönemde gerçekleştirilen faaliyetler anlatıldı. Akabinde, projenin önümüzdeki dönem faaliyetleri değerlendirilerek konuyla ilgili proje uzmanları ve Genel Müdürlüğümüz yetkilileri arasında görüş alışverişinde bulunuldu. Yaşanan gecikmeler nedeniyle projenin resmi bitiş tarihi olan 26 Kasım 2016 tarihine kadar faaliyetlerin tamamlanamayacağı ve 3 aylık bir uzatmaya ihtiyaç duyulduğu Avrupa Birliği Delegasyonu ve Merkezi Finans İhale Birimi yetkililerine iletildi. Toplantı sonunda, bir sonraki yürütme kurulu toplantısının 06 Ocak 2017 tarihinde yapılmasına karar verildi.


Haber
Haber
Haber
Haber