Haber

Efsane Futbolcular Elazığ'da

 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” Projesi kapsamında Elazığ E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda  çeşitli etkinlikler yapıldı. Kurumda yapılan etkinliklere Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, Adalet Komisyonu Başkanı Bahtiyar ÇOLAK, Başsavcıvekili Sinan İNAL, Cumhuriyet Savcıları, Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ ve Elazığ Protokolü ile çok sayıda davetli katıldı.

Efsane futbolcular Tanju ÇOLAK, Oğuz ÇETİN, Hami MANDIRALI, Hasan ŞAŞ ve Ali GÜLTİKEN kurum ziyaretinde önce tutuklu çocuklarla yemek yiyerek sohbet ettiler. Daha sonra kurum konferans salonunda Futbolcu Ali GÜLTİKEN’in moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Panelde futbolcular hükümlü ve tutuklulara futbol anılarını anlatarak çocukların  sorularını cevapladılar.

Panelde bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM “Biz Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü olarak kurumlarımıza gelen hükümlü ve tutukluları sosyal hayata  daha donanımlı olarak hazırlamak amacıyla Ceza İnfaz Sisteminde çok büyük değişiklikler yaptık. Türkiye 2000’li yıllardan itibaren istikametini tayin etti. İnsan hak ve onurunu esas alan bu sistemde her geçen gün gelişme ve iyileştirmeler artarak devam etmektedir. Hükümlü ve tutuklu hangi suçla gelirse gelsin biz onları sosyal hayata hazırlamak amacıyla gerekli gayreti göstermekteyiz. Bu çalışmaları olağanüstü bir gayretle çalışan personelle yapmaktayız Bunun için tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.” dedi
Genel Müdür Enis Yavuz YILDIRIM konuşmasının devamında “ Özellikle 15 Temmuzdan sonra gerek içerde gerekse dışarda olumsuz  algı yönetimleriyle  Ceza İnfaz kurumları ile ilgili asılsız iddialarda bulunmaktadırlar. Ama biz bunlara aldırış etmeden  Ceza İnfaz kurumlarında her türlü faaliyetlerimize devam ediyoruz bu projede bunlardan birisidir. Bu proje vesilesiyle  vesileyle bu çok değerli  futbol efsanelerini kendi memleketimde  görmekten çok mutluyum kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi. Genel Müdürümüzün konuşmasının ardından kurum futbol sahasına geçildi. Efsane futbolcular Tanju ÇOLAK, Oğuz ÇETİN, Hami MANDIRALI, Hasan ŞAŞ ve Ali GÜLTİKEN kurumda barındırılan genç hükümlü ve tutuklularla unutulmaz bir futbol maçı yaptılar.

Ünlülerin maçında Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU,  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRM, Adalet Komisyonu Başkanı Bahtiyar ÇOLAK ve Başsavcı vekili Sinan İNAL, Belediye başkanı Mücahit YANILMAZ’da oynadılar . Sekiz sekiz sona eren maçta dostluk kazandı. Maç sonunda çocuklar Efsane futbolculara teşriflerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim ettiler, ayrıca tüm futbolculara kurumda üretilen ve Alacakaya mermerinden yapılan plaketler verildi ve hatıra fotoğrafları çekildi.


Haber
Haber
Haber
Haber