Haber

Elektronik İzleme Projesi Yürütme Kurulu Toplantısı

 Türkiye, İngiltere, Hollanda ve Portekiz arasında ortaklaşa yürütülen “Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Eşleştirme Projesi” 5. Proje Yürütme Kurulu Toplantısı 13 Aralık 2016 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilmiştir.

Uluslararası projelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin ESER başkanlığında yürütülen toplantıya, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Esat IŞIK, İngiltere Proje Lideri Samuel Michael Denman, Hollanda Proje Lideri Michiel Van Der Veen, Portekiz Proje Lideri Nuno Caiado, AB Delegasyonu, MFİB temsilcileri ve Genel Müdürlükte görevli tetkik hâkimleri ile uzman personeller katılmıştır.

Projenin 5. Yürütme Kurulu Toplantısında, geçtiğimiz 3 aylık dönemde gerçekleştirilen faaliyetler ile gelecek 3 aylık dönemde yapılacak faaliyetler ele alınmıştır.

Türkiye’de etkili ve işlevsel bir elektronik izleme sistemi oluşturmak amacıyla bilgi ve deneyim kazanarak, Türkiye için AB standartlarıyla uyumlu en uygun sistemi belirlemeyi hedefleyen proje kapsamında, mevzuat hazırlık çalışmaları yapılması hem de denetimli serbestlik personeline eğitim verilerek pilot elektronik izleme uygulamaları gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 


Haber
Haber
Haber
Haber