Haber

Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan "Eğiticilerin Eğitimi" Sertifika Töreni

Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan "Eğiticilerin Eğitimi" protokolü kapsamında, birincisi tamamlanan “Eğitici Eğitimi” programı için sertifika almaya hak kazanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki personelin sertifika töreni, Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı Tetkik Hâkimi, Ankara Eğitim Merkezi Başkanı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Rektör Yardımcısı, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı, Hukuk Fakültesi Dekanı ve Üniversitenin akademisyenleri ile Genel Müdürlüğümüz personelinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mualla Selçuk’un açılış konuşmasının ardından, konuşmasını gerçekleştiren Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM; son 15 yıllık süreçte ceza infaz sisteminde devrim niteliğinde gelişmeler yaşandığını, bugün gelinen noktadan geçmiş sürece bakıldığında kat edilen mesafenin azımsanamayacak seviyede olduğunu, bu tablonun da kendilerini memnun ettiğini; fakat gelinen noktanın Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için yeterli olmadığını, ilerlemenin devam etmesi gerektiğini, bu sebeple de Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile yapılan iş birliğinin devam edeceğini belirtmiştir. Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM sahip olduğumuz tecrübeleri, ceza infaz kurumlarında çalışan uzmanlara aktarma yönünde eğitimcilerin tecrübelerinden faydalanmanın şart olduğunu vurgulayarak, ceza infaz sisteminin temelinin eğitim ve iyileştirme çalışmalarına dayandığını, bu sebeple söz konusu eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinin niteliğinin giderek arttırılması gerektiğine inandığını belirtmiştir.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ yaptığı konuşmada, Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile birlikte çeşitli çalışmalar yapmaktan mutluluk duyduğunu, Sertifika Töreni yapılan Eğitici Eğitiminin de verimli bir eğitim çalışması olarak tamamlandığını belirtmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.” sözünü vurgulayarak eğitimin ulusumuzun geleceğini şekillendirdiğini söylemiştir. Adalet Bakanlığı ile yapılan çalışmaların devam edeceğini ifade ederek sertifika alan personele tebriklerini belirtmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren personellere sertifikaları Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından verilmiştir.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber