Haber

DEPAR Projesi Psiko-Sosyal Müdahale Programları Eğitici Eğitimi Toplantısı

DEPAR – Değerlendirme Profil Araçları ve Rehabilitasyon Programlarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında geliştirilen 15 Psiko-Sosyal Grup Müdahale Programı Eğitici Eğitimi  toplantısı Antalya Vogue Advantgarde  Otel'de 16-26 Ocak 2017  tarihinde gerçekleştirilmektedir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden Tetkik Hâkimi Faruk Karcı ve Şehmus Dolu  başkanlığında yürütülen toplantıya; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, personel eğitim merkezleri ve ceza infaz kurumlarında görevli psikolog ve sosyal çalışmacılar ile proje teknik destek ekibi temsilcileri katıldı.

Tetkik Hâkimi Faruk Karcı  toplantı açılış konuşmasında; Uzun süren bir projenin sonuna gelindiğini belirterek  nitelikli bir programın ancak psiko-sosyal yardım servisi uzmanların ellerinde şekillenebileceği vurgusunu yaptı. Ayrıca içinden geçtiğimiz zorlu sürece değinerek ceza infaz kurumlarında görevli tüm personelin fedakarca çalıştıklarını vurgulayarak zorlu süreçte dahi eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinin sürdürüldüğünü belirtti. 

Geri bildirim toplantıları Proje Takım Lideri Eva Jimenez, Proje Uzmanları Antonio Molina , Kültegin Ögel ve  Emre Konuk’un sunumları ile devam ederken,Tetkik Hâkimi Faruk Karcı ve Tetkik Hâkimi Şehmus Dolu  eğitim süresince  ceza infaz kurumlarında görevli psikolog ve sosyal çalışmacılarla toplantılar düzenleyerek kurumlarda yürütülen diğer çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Eğitici Eğitimi toplantılarına 22-26 Ocak 2017 tarihlerinde Personel Daire Başkanı Fatih Güngör ve Bilişim ve Sağlık  Daire Başkanı Serdar Sezer’de katılım sağlayacak olup, DEPAR proje faaliyetleri  Şubat 2017 tarihinde devam edecektir.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber