Haber

DEPAR Projesi'nin 7. Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Uluslararası ve Avrupa Birliği ceza infaz kurumu standartlarına göre Türkiye'deki ceza infaz sisteminin iyileştirilmesine yönelik farklı suç geçmişlerine sahip hükümlülerin rehabilitasyonu, tedavisi ve başarılı bir şekilde entegre edilmesi amacıyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kısa adı olan DEPAR olan Ceza İnfaz Kurumlarında İnfaz Hizmetlerinin İyileştirilmesi Teknik Destek Projesi'nin 7. Yürütme Kurulu Toplantısı 2 Şubat 2017 Perşembe günü Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin ESER başkanlığında gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Delegasyonu, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Birliği Bakanlığı temsilcisi, Proje Grubu, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüzde görevli tetkik hakimler, sorumlu Psikolog ve Sosyal Hizmet Uzmanları katılımıyla gerçekleştirildi.

DEPAR Projesinin 7. yürütme kurulu  toplantısı Burhanettin ESER’in açılış konuşmasıyla başladı. Gündem maddeleri, Proje Kilit Uzmanı Eva GONZALEZ tarafından Ekim 2016 ve Aralık 2016 dönemi hakkında sunumlarıyla devam etti. Kıdemli Bilişim Uzmanı Ayser SEVİN proje kapsamında geliştirilen profil değerlendirme aracının UYAP entegrasyonu süreci hakkında çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.

Projede hedeflenen birçok faaliyet gerçekleştirilerek projenin 2017 Mart ayı içinde tamamlanması planlanmaktadır.


Haber
Haber
Haber
Haber