Haber

Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, Kırgızistan'da Yapılan ''Hükümlülerin Topluma Kazandırılması'' Konulu Foruma Katıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen uluslararası "Mahkumların Toplumla Bütünleşmelerinin Olumlu Bir Süreci Olarak Kendilerinin Yeniden Sosyalleşmesi" konulu Uluslararası Sempozyuma katılarak açılış konuşması ile "Hükümlülerin Topluma Kazandırılması" konulu sunum yaptı.

28-29 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sempozyumun açılış konuşmaları; Kırgızistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Razakov Zhenish PARPİEVİCH, Kırgızistan Cezaevleri Genel Müdürü Sayın Zhaparov Taalaibek TOKTALİEVİCH ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM yaptı. Ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim ve iyileştirme çalışmaları, meslek eğitim faaliyetleri, sivil toplum kuruluşlarının hükümlülerin topluma kazandırılmasında katkısı, ceza infaz kurumlarından salıverme sonrası destek, hapis cezasına alternatif tedbirler konularında ülke uygulamaları ile ilgili sunumların yapıldığı Sempozyuma 150 katılımcı hazır bulundu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM açılış konuşmasında; Dünyada suça sürüklenen bireylerin topluma kazandırılması konusunda çok sayıda çalışma yapıldığını, bu konuda ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim, meslek eğitim ve psiko sosyal çalışmaların son derece önem taşıdığını, yine hükümlülerin ceza infaz kurumlarından salıverildikten sonra desteklenmesinin önemli olduğunu, bu çalışmaların çok kurumlu bir yaklaşımla diğer ifade ile Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere ilgili bütün kurumların katılımı ile gerçekleştirilmesi gerektiğini, hükümlülerin topluma kazandırılmasında sivil toplum kuruluşlarının her aşamada katkısının önemli olduğunu ifade etti.

Sempozyumda Ülkemizdeki "Hükümlülerin Topluma Kazandırılması" başlıklı sunum yapan Sayın YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün teşkilat yapısı, ceza infaz kurumlarının fiziki yapıları, personel durumu ve personel eğitim çalışmaları, hükümlü ve tutuklulara yönelik eğitim, meslek eğitim ve psiko sosyal çalışmalar, denetimli serbestlik sistemi ve elektronik izleme konularında bilgi verdi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM Kırgızistan Cezaevleri Genel Müdürlüğü ziyaret ederek her iki Ülke arasında gerçekleştirilecek işbirliği çalışmaları konusunda görüşme yaptı. Sempozyumda İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Dr. Vehbi Kadri KAMER hazır bulundu.

Sempozyumda Ülkemizde İşyurları Kurumu tarafından düzenlenen Fuarlar ve meslek edindirme çalışmalarını içeren video gösterisi yapıldı.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber