Haber

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Antalya Fuarı Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal UÇAR ve Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM'ın Katılımıyla Açıldı

Türkiye’de 51 Ceza İnfaz Kurumundaki atölyelerde hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürün ve el sanatları malzemeleri Antalya’da düzenlenen fuarla beğeniye sunuldu. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri İşyurtları kurumu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ‘İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı’ 9 Mart 2017 tarihinde açıldı.

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenen fuarda, 51 Ceza İnfaz Kurumunda açılan atölye ve tesislerde meslek öğrenmek amacıyla üretime katılan hükümlü ve tutukluların yaptığı, gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenerek satışa sunuldu. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı’nın da katılacağı fuarda, eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacak.

Çalışmalar kapsamında hükümlü ve tutukluların ürettiği ürünlerin vatandaşların beğenisine sunulması, ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirilmesi ve ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Fuar açılışına Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal UÇAR, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, kent protokolünden temsilciler, yargı mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Fuar, 16 Mart 2017 tarihine kadar ziyaretçilerine açık kalacak.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber