Haber

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nde Açılış ve Etkinlikler

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumunda 10 Mart 2017 tarihinde  futbol sahası ile yeni oluşturulan kütüphanenin açılışı  gerçekleştirildi.  Açılış programlarına İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bilişim ve Sağlık Daire Başkanı Serdar SEZER,  Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet YARDIMCI, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi BÜYÜKTÜMTÜRK, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali KURT, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Orhan KAPICI, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bakırköy Cezaevlerinden sorumlu Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar, Bakırköy Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Recep KARAMAN, İstanbul İl Jandarma Komutan Yardımcısı,  Ceza İnfaz Kurumları Tabur Komutanı, Silivri İlçe Jandarma Komutanı, Silivri Kaymakamı, Silivri Belediye Başkanı,, İstanbul İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilisi, Bisikletliler Derneği yetkilisi, Ceza İnfaz Kurumları müdürleri ile birçok kurum ve sivil toplum kuruluşu yetkilisi ve davetliler katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından zemin ve tribünü yaptırılan futbol sahasının açılışında “15 Temmuz Futbol Turnuvasında” dereceye giren futbol takımlarına kupa ve madalyaları verildi.  Ayrıca profesyonel futbolcular ile hükümlüler arasında gösteri maçı gerçekleştirildi. Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet YARDIMCI Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM’a Türkiye Milli Takım forması hediye etti, Genel Müdür YILDIRIM ise Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekiline ceza infaz kurumu el ürünü TFF amblemi yer alan bakır işleme pano hediye etti.  Futbol sahasındaki programda Grup CTE tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi “5 yılda 10 bin kitap” hedefiyle protokol tarafından açıldı. Kütüphanede incelemelerde bulunan heyet daha sonra Sağlık Bakanlığınca Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumuna “Sağlık İçin Pedalla” sloganı ile verilen bisikletler ile düzenlenen “Bisiklet Parkur Yarışması” sonucu dereceye giren ceza infaz kurumu çalışanı personel ve hükümlülere madalya ve kupaları verildi.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber