Haber

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hasta Mahkum Odasının Açılışı Yapıldı

T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hükümlü ve tutuklulara yatarak tedavi  hizmeti verilmek üzere 2’şer yataklı 2 oda toplamda 4 yataklı hasta mahkum odası 10 Mart 2017 tarihinde yapılan açılış töreni ile hizmet vermeye başlamıştır.

Açılış için düzenlenen törene Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bilişim ve Sağlık Daire Başkanı Serdar SEZER, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami HATİPOĞLU, Bakırköy Cezaevlerinden sorumlu Başsavcı Vekili Mustafa Hakan UYAR, Bakırköy Cezaevleri Savcısı Fuat ARI, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Hamza TAŞCI, Çekmece Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Emin KALKAN, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma hastane yöneticisi Doç. Dr. Ali Gedikbaşı,  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Demet YURTSEVER, Bakırköy Kadın Cezaevi Müdürü Nedim ELBİSTAN, Metris 2 Nolu T ve R Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusuf KAFADAR, Metris 1 Nolu Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet OLCAR ile hastane ve ceza infaz kurumu personeli katıldı.

Fiziki düzenlemeleri “Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetim, Dış Koruma Hükümlü ve Tutukluların Sevk ve Nakilleri ile Sağlık Hizmetlerinin Yürütülmesi Hakkında Protokol” hükümlerine uygun olarak yapılan hükümlü servisi diğer hasta odaları ile aynı şartları taşımaktadır.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM konuşmasında “hükümlü ve tutukluların böyle donanımlı ve bakımlı bir hasta mahkum odasında tedavi edilerek sağlıklarına kavuşacaklarına ve hasta mahkum odasının tüm Türkiye'ye örnek olacağı bir donanıma sahip olduğunu söyleyerek bu güzel ortamı hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Ali Gedikbaşı konuşmasında hastenenin 2012 yılında açıldığını,  710 yatak kapasitesi olduğu ve hastane bünyesinde bütün hasta branşlarının bulunduğunu söyleyerek Adalet Bakanlığı ile böyle ortak bir işbirliğinden memnuniyetini belirterek katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Açılış yapıldıktan sonra protokol üyeleri  hasta mahkum odalarında incelemelerde bulundular.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber