Haber

Müsteşarımız Sayın Kenan İPEK Başkanlığında, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Eğitim Kurulu Toplantısı 14 Mart 2017 tarihinde Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara Eğitim Merkezinin Çankaya yerleşkesinde bulunan yeni binasında yapıldı. Toplantı, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK’in başkanlığında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Danıştay üyesi Ziya ÖZCAN, Yargıtay üyesi Yusuf Ziyaattin CENİK, Personel Genel Müdür Yardımcısı Ümmü Gülsüm ŞAMLI, Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim ŞAHİN, Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman HAN, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan SOYASLAN, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa SAFRAN, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kurtuluş CENGİZ, Türkiye Barolar Birliği Avukatı Av. Seray ŞENFER, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, Daire Başkanı Çelebi YILMAZ, Tetkik Hakimi Çiğdem EKİCİ SAVAŞ ve Eğitim Merkezi Müdürü Namık Kemal VAROL’un  katılımıyla gerçekleşti.

Eğitim Kurulu toplantısında Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün, ceza infaz kurumları personelinin eğitiminde, Eğitim Merkezlerinin açıldığı 2000 yılından bugüne aldığı mesafeye değinerek aynı başarıyı Adalet Bakanlığı eğitim merkezlerinin de hedeflediğini belirtti. Ayrıca Sayın İPEK tarafından 2017 yılı içerisinde eğim merkezlerinde UYAP’a veri giren tüm personele yönelik düzenlenecek olan eğitimler ve bu eğitimler aracılığıyla UYAP’a doğru, eksiksiz ve zamanında veri girişinin önemine vurgu yapıldı. Söz konusu toplantıda Eğitim Merkezi Müdürü Namık Kemal VAROL, Eğitim Merkezinin tanıtım sunusu yaparak bilgi aktardı. Sonrasında Tetkik Hâkimi Çiğdem EKİCİ SAVAŞ, 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile 2017 yılı eğitim planı ve programının tanıtımı hususlarında sunum gerçekleştirdi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Bürosu Şube Müdürü Dr. Elif Bengi ÜNSAL ÖZBERK tarafından Eğitim Merkezleri Yeni Tasarlanan Uyap Ekranları hakkında sunum yapıldı. Son olarak, kurul üyeleri tarafından düzenlenen eğitimler hakkında görüş ve öneriler alınarak toplantı bitirildi. Toplantı sonrasında Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara Eğitim Merkezi gezilerek kurul üyelerine tanıtıldı.


Haber
Haber
Haber

Haber
Haber
Haber
Haber

Haber