Haber

Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğü arasında İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında ağaç dikimi

Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, üniversite Esenboğa Külliyesi içinde ağaçlandırma çalışması yapıldı.

Ağaçlandırma etkinliğine, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal UÇAR, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel KOCAMAN, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Fatih GÜNGÖR, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Esad IŞIK, Daire Başkanı Hasan AKCEVİZ, Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı Tetkik Hakimi Kevser CEYLAN KOCA, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN, Çubuk Kaymakamı İbrahim ÇENET, Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa ÖZKAYA, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Kamu Kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile 350 yükümlü ve personel katıldı.

Program açılış konuşmasını yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN, "Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum, inşallah birçok etkinliği beraber yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

Programda konuşan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel KOCAMAN "Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün çalışmaları birçok başarıyı getirmektedir. Bu anlamlı çalışmada emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum" dedi.

Programda konuşan Orman Bölge Müdürü Mustafa ÖZKAYA "Bizlere düşen her görevi seve seve yerine getirmek istiyoruz. Üniversitemize ilerde ormanlık alan yapmak bizleri heyecanlandırmaktadır, işbirliği yapan tüm kurumların ellerine sağlık" dedi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM "Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin, Külliye yerleşke alanlarında, ağaçlandırma, bakım, budama ve temizlik işlerini yapmaları, Denetimli Serbestlik sisteminin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Denetimli Serbestlik sisteminin 10 yılda yakaladığı başarı, bizleri çok mutlu etmektedir. İnşallah bu çalışmaları daha da aşacak güzel çalışmalar yapacağız" dedi.

Açılış programının son konuşmasını yapan Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal UÇAR ise "Denetimli Serbestlik müdürlüğünün bu çalışması çok kutsal bir amaca hizmet etmektedir. Yarınlarımıza güzel bir ormanlık alanı kazandırmak bizleri gururlandırmıştır. Bu güzel çalışmada emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Program etkinliği kapsamında; yapılan işbirliği ile Ankara İli, Çubuk İlçesi, Üniversite yerleşke (Esenboğa Külliyesi) alanında yaklaşık 10.000 fidan dikimi gerçekleştirildi, 2017 Ekim ve Kasım aylarında ise 100.000 fidan dikimi planlanmaktadır. 

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber