Haber

Ankara Çocuk Eğitimevi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı

Ulusal Egemenliğimizin temeli olan TBMM’nin açılması ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi.

Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği katılım ve katkılarıyla gerçekleşen programa; Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ’ın Eşi Mine BOZDAĞ, Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Nilüfer İPEK, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Tubanur SÖNMEZ, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Basri BAĞCI’nın Eşi Hafize BAĞCI, Emniyet Genel Müdürü Selami ALTINOK’un Eşi Gülhan ALTINOK, Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği üyeleri ile farklı kurum ve firma temsilcileri katıldı.

Programa katılan misafirlere kurumda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verilerek kurum tanıtımı yapıldı. Çocukların eğitim ve sosyal aktivitelerine yönelik çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Kurum konferans salonunda okunan İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından, günün anlam ve önemine yönelik kurumda kalan bir çocuğumuz tarafından Ulusal Egemenlik ve 23 Nisan’a dair bir konuşma yapıldı. Devamında, Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Nilüfer İPEK; Ulusal Egemenlik coşkusu, tarih bilinci, geçmişe vefa ve çocuklara nasihatlerin yer aldığı kapsamlı bir konuşma yapmış, konuşmanın hemen ardından neyzen Ömer Faruk KESKİN’in ney dinletisi ile program sürdürüldü. Kurum çocuklarının hazırladığı “Şenlik” isimli orta oyunu gösterisi ve Akçaabat Karadeniz Halk Oyunları Ekibinin horon gösterisi ile program devam etti. Son olarak, Ankara Çocuk Eğitimevi Korosunun “Türkülerle Türkiye” isimli beş türküden oluşan müzik gösterisi sahne aldı.

Program bitiminde; bu özel ve güzel programı onurlandıran misafirlere,  kurum çocuklarından katılımcılara, katılımcılardan da çoçuklara yönelik hediyeler karşılıklı takdim edildi. Program sonrası, Ankara Çocuk Eğitimevi yemekhanesinde tüm katılımcılar ve çocuklarla birlikte yenilen yemeğin ardından program tamamlandı.

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber