Haber

Ceza İnfaz Kurumları VII. Yıllık Değerlendirme Toplantısı

“Vatan Sevgisi İle Görevdeyiz, Hep Birlikte Nöbetteyiz” ve “Vatan Çalışkan İnsanların Omuzlarında Yükselir” temasıyla hazırlanan Ceza İnfaz Kurumları VII. Yıllık Değerlendirme Toplantısı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım başkanlığında İzmir-Çeşme’de yapıldı. Ceza İnfaz Kurumlarında yapılan çalışmaların ve projlerin değerlendirildiği toplantıya Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Yılmaz Çiftci, Mehmet Fatih Belviranlı ve Cengiz Öner, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Fatih Mehmet Öztürk, Okan Bato, Tarık Tuna, İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Korkmaz, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Turhan Eğlenoğlu, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ayhan Aygün, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu,  İzmir Adalet Komisyonu Üyeleri, Karşıyaka İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Kenan Gül, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimleri, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Kurum Müdürleri ile Genel Müdürlük personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru yaptı. Böylesine önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını belirten Başsavcı Mustafa Doğru; “ceza infaz kurumlarının çalışma koşullarını bilen, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde görev yapmış biri olarak Genel Müdür Yıldırım ve tüm katılımcılarla bir arada olmanın onurunu yaşıyorum.” dedi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ise açılışta yaptığı konuşmada; “İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru’ya ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. Ceza infaz kurumlarının bir yıllık çalışmalarının değerlendirildiği bu toplantıların aynı zamanda son durumunu görme ve neler yapılabileceği konusunda büyük önem arz ettiğini belirtti.  Çağdaş infaz anlayışının uygulanması noktasında birçok Avrupa ülkesinden ileride olduklarını kaydeden Genel Müdür Yıldırım, kurumların gerek fiziki gerekse çalışma koşulları anlamında önemli bir yapıya kavuştuğunu söyledi.

Ceza infaz kurumlarında görev yapmanın büyük bir meziyet gerektirdiğini ifade eden Yıldırım; “Kurumlarda görev yapan personelin büyük bir özveri ile çalıştığını, ancak bunun yanında kurumlarda yöneticilik yapmanın ise daha büyük bir meziyet gerektirdiğini belirtti.” Ceza infaz kurumlarında idarecilik yapmak için büyük bir kabiliyet gerektiğine dikkat çeken Yıldırım; “Buradan açıkça ifade etmek isterim ki, ceza infaz kurumu idareciliği, başka hiçbir kurumda idareci olmaya benzemez. Daha fazla tecrübe, daha fazla sabır, daha fazla bilgi, daha fazla özveri ister.  Kurumlarda azimle, sabırla ve özveri ile görev yapan ve kurumlarımızın dimdik ayakta kalmasını sağlayan Kurum Müdürlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantının ikinci gününde grup çalışmalarına geçildi. Ceza infaz kurumlarının son durumuyla yapılması gereken çalışmaların ele alındığı çalışmalarda gruplara Daire Başkanları  ve Tetkik Hâkimleri başkanlık etti.  Toplantıda Öğleden sonraki oturumlarda Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Yağcı tarafından “Etkili İletişim” konulu seminer verildi. 

Toplantının son gününde grup çalışmalarına devam edilirken, her bir grupta ceza infaz kurumları ile ilgili tüm konular gündeme getirilirken, sorunlar ve çözüm yolları konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı genel değerlendirme ve kapanış programı ile sona erdi.

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber