Haber

Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü’nde İftar Yemeği ve Terzi Atölyesi Açılışı

Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü’nde Türk Kızılayı tarafından geleneksel hale gelen iftar yemeği düzenlendi ve Türk Kızılayı tarafından kurulan terzi atölyesi açılışı yapıldı.

İftar yemeği ve açılış törenine; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM ile Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet GÜLLÜOĞLU, Ceza ve Tevkifleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz ÖNER, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Çelebi YILMAZ, Tetkik Hakimleri, Genel Müdürlük personeli, Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde bulunan kurum müdürleri, Türk Kızılayı, Eğitimevi personeli ve çocuklar katılım sağladı.

Ney dinletileri ve kurumda kalan bir çocuğun Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra,  kurumda kalan başka bir çocuk tarafından ezan okundu ve tüm çocuklarla beraber iftar yemeğine başlandı.

Kurumda kalan çocukların; öncelikle bir meslek edinmelerini, en azından terzilik konusunda kendi kendine yetecek kadar beceri geliştirmelerini sağlamak adına, kurum içi çocukların terzi-dikiş ihtiyacını karşılamak için Türk Kızılayı’nın katkılarıyla iftar sonrası “Terzi Atölyesi” açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini kesen Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü  Enis Yavuz YILDIRIM ve Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet GÜLLÜOĞLU, terzi atölyesinin çocuklara olan yararları ve gerekliliği hakkında temenni ve güzel dileklerini belirtti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM “bir meslek öğrenerek hem kendine yeten, hemde topluma fayda sağlayan çocuklarımızın desteklenmesi oldukça önemli, çocukları sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlama sorumluluğunu bizimle paylaşan Türk Kızılayı’na katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış sonrası konferans salonuna geçilerek; önce Türk Kızılayı Genel Müdürü  Mehmet GÜLLÜOĞLU’nun çocuklarla hoş diyalog ve öğüt niteliğindeki bilgi ve paylaşımları temelinde ki sohbeti, daha sonra Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM’ın “milli kültür, milli bilinç, bilgi ve öğrenmenin önemi, sorumluklar ve geleceğe dair kişisel donanım” içerikli konuşması  yer aldı.

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber