Haber

Ceza ve Tevkifevlerine 467 Uzman Erbaş Ataması Kura İle Yapıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine Uzman Erbaş Kanununa tabi çalışmış olanlardan sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru alımı tamamlandı. 23/06/20017 cuma günü merkezi kura usulü ile 476 yedek adayın yerleştirilmesi yapılarak, soruşturmalarının tamamlanmasının ardından görevlerine başlayacak.

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru sözlü sınavı 16 Ocak 2017 ve devam eden günlerde yapıldı.  Yapılan sözlü sınav sonucunda 3099 aday sözlü sınavda aldıkları puanlara göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmak suretiyle başarılı ilan edildi. Asil olarak başarılı ilan edilen 2569 adayın ceza infaz kurumlarına atama işlemleri büyük ölçüde tamamlanmış olup asil olarak atamaları yapılan adaylar arasından atanma hakkından feragat eden veya atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanların yerine yedek adaylar arasından yerleştirme işlemleri yapıldı.  Bu kapsamda  476 yedek adayın 09/06/2017 tarihi itibarı ile herhangi bir kuruma yerleştirilmesi yapılmadı.

Nihai başarı listesine göre asil olarak atamaları yapılacak olan adaylardan sonra boş kalan pozisyonlara aynı komisyon içerisinde yedek olarak yerleşebilecek adayın bulunmaması halinde diğer adalet komisyonları içerisinde yedek olarak başarılı ilan edilen istekliler arasından bir defaya mahsus olmak üzere 23/06/2017 Cuma Günü merkezi kura usulüyle yerleştirme işlemi yapıldı. Yapılan merkezi kura törenine Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı  Cengiz Öner, Personel Daire Başkanı Fatih Güngör katıldı. 336 adayın katıldığı kura töreninde, katılmayan adayların yerine Genel Müdürlük temsilcisi kura çekti.  Kura çekimi komisyon ismini baz alan alfabetik sıralamaya göre yapılarak 476 adayın merkezi kura ile sözleşmeli boş pozisyonlara yerleştirmesi yapıldı.

Merkezi kura sonucu yerleştirmesi yapılan adayların yerleştirme işlemleri güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra sözlü sınavlarını yapan komisyon tarafından yapılarak görevlerine başlayacak.

 

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber