Haber

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ Yozgat Ürün ve El Sanatları Fuarının Açılışını Gerçekleştirdi

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen 2'inci Yozgat Ürün ve El Sanatları Fuarı’nın açılışı 7 Temmuz 2017 tarihinde Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açılışı yapılan fuara; Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İşyurtları Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, Eğitim Dairesi Başkanı Çelebi Yılmaz, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ve protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ konuşmasında; “Allah kimseyi Ceza İnfaz Kurumlarına hükümlü veya tutuklu olarak olarak düşürmesin’, İşverenlere seslenerek ‘Ceza İnfaz Kurumlarından çıkanlara iş vererek tekrar cezaevine dönmeleri engellemeli ve topluma kazandırarak toplumun daha iyiye gitmesi sağlanmalıdır.” dedi

Yozgat Valisi Sayın Kemal YURTNAÇ konuşmasında; "Bu fuar geçen seneden halkın büyük beğenisini kazanmış, hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmayı amaçlayan büyük bir proje olduğunu belirtti."

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM konuşmasında ; "Öncelikle Tüm şehitlerimizi ve 15 temmuz şehitlerimizi anarak hükümlü ve tutuklular bize emanet, onlara şefkatle yaklaşmalıyız. 1997 yılında kurulan işyurtları toplumda unutulmaya yüz tutmuş meslekleri gün yüzüne çıkarmış, büyük başarılar elde etmiştir 2016 yılında 149 kamu kurumuyla protokol imzalamıştır" diyerek işyurtlarının önemine değindi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesi amacıyla protokol üyeleri sahneye davet edildi ve Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ kurdeleyi keserek fuarın açılışını yaptı. Fuarda 37 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenerek satışa sunuldu. Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı’nca, ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları ve elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatıldı. Çok sayıda davetlinin ve vatandaşın katıldığı İşyurtları fuarı Gurup İKM’nin verdiği müzik konseri ile açılışını tamamladı.

Vatandaşlarca büyük ilgi gösterilen 2'inci Yozgat Ürün ve El Sanatları Fuarı 12 Temmuz da sona erecek. 

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber