Haber

Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM Azerbaycan Adalet Bakan Yardımcısı Ceyhun Hesenov İle Bir Araya Geldi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Avrupa Ceza İnfaz Kurumları Genel Müdürleri toplantısına katılmak üzere Norveç’e gitti.

Norveç’in Lillstörm kentinde 19-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşen toplantı kapsamında Genel Müdür Yıldırım Azerbaycan’ın Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Adalet Bakan Yardımcısı Ceyhun Hesenov ile bir araya geldi. Kardeş ülke Azerbaycan’la ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim ve iyileştirme çalışmaları noktasında işbirliği yapılması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, Azerbaycan ile iki devlet tek millet anlayışı içerisinde tarihsel güç bir bağ bulunduğunu kaydederek, görüşmede her iki ülkenin ceza infaz kurumlarının mevcut durumu, ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim çalışmaları ve iki ülke arasında ceza infaz kurumlarında eğitim konularında iş birliği yapılması ve mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi ile yeni işbirliği konuları üzerinde durduklarını ifade etti.  Yıldırım, özellikle eğitim alanında işbirliğinin arttırılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Haber
Haber
Haber