Haber

"Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" Projesinin Onuncu ve Son Programı Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Gerçekleştirildi

''Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesinin onuncu ve son programı, Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yılmaz ve Mustafa Yapıcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Okur, Eğitimden Sorumlu Daire Başkanı Çelebi Yılmaz, Asayişten Sorumlu Daire Başkanı Hasan Akceviz, Proje Hazırlama ve Uygulama Dairesi Başkanı Bilal Başar, Gençlik ve Spor Politikaları Daire Başkanı Ramazan Okan Özcan,  Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Aytekin Cenikli, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri ile Türk Kızılay'ı temsilcileri ve hükümlü çocukların katılımıyla  Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza infaz Kurumunda gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü  tarafından uygulanan projeyle, ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sağlanması amaçlanıyor. Eski futbolculardan Ali Gültiken, Oğuz Çetin, Semih Yuvakuran, Haşan Şaş ve Hami Mandıralı, Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlülerle bir araya geldi.

Sincan Çocuk Eğitimevi konferans salonunda futbolcularla, hükümlü çocukların buluşması gerçekleşti ve burada düzenlenen söyleşi de ünlü futbolcular; spora yönelimlerinden, sporculuk hayatına dair önemli deneyimlerinden, sporun sağlığa ve kişiliğe dair katkılarından bahsettiler. Ayrıca çocukların futbol ve spora yönelik sorularına cevap verdiler.

Söyleşi sonunda Sincan Çoçuk Eğitimevinde iki çocuk hükümlüye örnek davranışları nedeniyle  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz ve efsane futbolcular tarafından "Takdir Belgesi" verildi. Kısa bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz; "İşte sporun bir araya getirme gücünü şuan burada da görmekteyiz. Umarım ki, siz gençlerden de başarılı sporcular çıkar; gerek kendi yaşamına katkıları, gerekse çevresini en iyi şekilde temsil eden birey olma bilincini muhafaza etmeniz gerekir. Bugün burada yapılan etkinliğin siz gençlere hoş ve güzel anlar yaşatması ve mutlu olduğunuzu görmek bizleri de mutlu etmiştir" dedi.

Söyleşi sonrasında, Avrasya Aşıklar Birliği Başkanı Aşık Zeki Erdalı ve kızı Şeyda Erdalı sahne alarak türküler söyledi. Daha sonra futbol sahasına geçilerek  Gençlik ve Spor Bakanlığının çocuklara hediye olarak getirdiği formalar ve futbol topları dağıtıldı. Efsane futbolcular ve protokolün oluşturduğu takım ile Çocuk Eğitimevinde kalan çocukların takımı maç yaptı ve maç sonucunda, çocuklar efsane futbolcuların bulunduğu takımı 5-1 mağlup etti.

Program sonunda; Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü ve Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan çocukların kurslarda hazırladığı el emeği hediyeler; çocuklar tarafından efsane futbolcular Hami Mandıralı, Oğuz Çetin, Hasan Şaş, Semih Yuvakuran ve Ali Gültekin' e takdim edildi.

Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber