T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

     
Basın No:2017/01   02/01/2017
 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Şakran da insanlık dışı muamele var ’ şeklinde yayınlanan ve gerçekleri yansıtmayan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İzmir 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan F.K’ ya 20/12/2016 tarihinde gelen kargonun teslimi amacıyla tutukludan cezaevi kimliğini göstermesi istenmiş, ancak tutuklu F.K kimlik göstermeyi reddederek mensubu olduğu terör örgütü lehine söylemlerde bulunmaya başlayarak slogan atmaya başlamıştır. Saldırgan tutumlar sergileyen F.K.’nın kendisine ve çevresine zarar vermesi önlenmiş, darp cebir raporu alınmış, verilen doktor raporunda tutuklunun 24 saat süre ile gözlem altında kalmasının uygun görülmüş ve bunun üzerine geçici olarak doku hasarı ve travma önleyici odaya alınmıştır. Konuyla ilgili Karşıyaka İnfaz Hakimliğine yazılı olarak bilgi verilmiş, olay hakkında idari yönden soruşturma başlatılmış ve soruşturma halen devam etmektedir.

Kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bu tür haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. 2016 © Tüm Hakları Saklıdır.

                                                                              Anasayfa Yap / Sık Kullanılanlara Ekle