T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

     
Basın No:2017/04   07/02/2017
 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Bazı basın yayın organlarında ''Ayağında elektronik kelepçe elinde bıçak!'' başlıklı yayınlanan haberlerle ilgili, kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından  aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Adı geçen V.E.'nin cezası, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 105/A maddesi kapsamında belirtilen koşulları taşıdığından ceza infaz kurumundan tahliye edilmiş ve  Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce denetim altına alınmıştır. Hakkında yapılan değerlendirme sonucunda 10/10/2016 tarihi itibariyle hergün 22.00 ile 08.00 saatleri arasında konutunda olmasının denetlenmesi amacıyla elektronik kelepçe ile takibine karar verilmiştir.

Adı geçenin işlemiş olduğu suçu kişinin konutunda olması için belirlenen saat aralığının dışında  (saat 20.15’te) işlemiş olduğu görülmektedir.

Kamuoyunda yanlış algı oluşmaması için gerçeğin paylaşılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. 2016 © Tüm Hakları Saklıdır.

                                                                              Anasayfa Yap / Sık Kullanılanlara Ekle