T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

     
Basın No:2017/13   20/04/2017
 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Bazı basın yayın organlarında Mersin E Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda ''Cezaevinde jandarma gardiyan kavgası'' şeklinde yayınlanan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.     

20/04/2017 günü saat 08:00 sıralarında, personel servis araçlarının rutin bir şekilde kurum bahçesine giriş yaptığı sırada, dış korumadan sorumlu bir kısım Jandarma personeli ile ceza infaz kurumu personeli arasında -tamamen kişisel ve üst makamların bilgisi dışında- servis araçlarının kurum bahçesine girmesi nedeniyle tartışma ve devamında kısa süreli bir arbede yaşanmıştır.

Arbede sırasında, 3 infaz ve koruma memuru hafif şekilde yaralanmış, 2’sinin tedavisi tamamlanarak taburcu edilmiş, 1 infaz ve koruma memurunun ise tedavisi devam etmektedir.  

Ceza infaz kurumunda gerekli tedbir ve idari düzenlemeler yapılmıştır

Ayrıca, meydana gelen olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli, Ceza İnfaz Kurumu ve Jandarma tarafından gerekli idari soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. 2016 © Tüm Hakları Saklıdır.

                                                                              Anasayfa Yap / Sık Kullanılanlara Ekle