T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

     
Basın No:2016/04   16/07/2016
 

BASIN AÇIKLAMASI

 

           

Bazı basın yayın organlarında ya da sosyal medyada İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda “Devletin Egemenliği Altında Bulunan Topraklardan Bir Kısmını Devlet İdaresinden Ayırmaya Çalışmak” suçundan hükümlü olarak bulunan Abdullah ÖCALAN'ın sağlık durumu ve genel infaz koşullarına ilişkin yanıltıcı haber ve yazıların yer aldığı görülmüştür.

1- Söz konusu iddialar tamamen asılsız kamuoyunu yanıltıcı ve dikkatleri başka yöne çekmeye yönelik olup, adı geçen hükümlünün sağlığı ya da infaz şartları ile ilgili olumsuz bir değişim söz konusu değildir.

2- Hükümlü Abdullah ÖCALAN'ın İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda cezasının infazına normal koşullarda devam edilmektedir. Sağlığı yönünden diğer kurumlarda barındırılan hükümlü ve tutuklularda olduğu gibi gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. 2016 © Tüm Hakları Saklıdır.

                                                                              Anasayfa Yap / Sık Kullanılanlara Ekle