T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

     
Basın No:2016/22   16/12/2016
 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Bazı basın yayın organlarında yer alan “Ahmet TÜRK'e kelepçeli muayene dayatıldığı için hastaneye gitmediği” şeklinde yayınlanan ve gerçekleri yansıtmayan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Ahmet TÜRK'ün 12/12/2016 tarihinde Silivri Devlet Hastanesine sevki gerçekleştirilmiş ve muayenesi yapılmıştır.Silivri Devlet Hastanesine olan sevklerine, 30/11/2016 tarihli dilekçesinde avukatı ile görüş yapacağı için, 06/12/2016 tarihli dilekçesi ile de gerekçe belirtmeksizin gitmeyeceğini bildirmiştir.

Diğer hükümlü ve tutuklularda olduğu gibi Ahmet TÜRK'ün de tedavisine ilişkin bütün işlemler Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Tüzüğünün “Hastahaneye sevk” başlıklı 115. maddesi ve Hükümlülerin hastanelerde muayene ve tedavileri 116. maddesine göre yerine getirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. 2016 © Tüm Hakları Saklıdır.

                                                                              Anasayfa Yap / Sık Kullanılanlara Ekle