Kurum Haberleri

Salihli C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda “Komşu Köyün Delisi” adlı tiyatro oyun sahnelendi

Kurumda yürütülmekte olan eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel çalışmaların bir parçası olarak;  Prof. Dr. Üstün Dökmen’in kaleme aldığı “Komşu Köyün Delisi” adlı oyun açık ceza infaz kurumu hükümlüleri ve eğitim servisi personeli tarafından sahnelendi. Salihli C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen etkinliğe Kaymakam Ertan Peynircioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Duran Yılmaz, Prof.Dr. Üstün Dökmen, Kurum Müdürü Ömer Ateş, Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, Belediye Başkan Yardımcısı Yalım Şenkaya, TRT yapımcısı Muhammet Şimşek, Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, İlçe Müftüsü Nurullah Sadıç, kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ile personel ve hükümlüler katıldı.

Program öncesi konuşan Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, “2 aydır hükümlü arkadaşlar çalışıyorlar. Ben de heyecanım gitmesin diye hiç provaları izlemedim. İnanın aşkla, şevkle arkadaşlarımızı izlemek için sabırsızlıkla bekliyoruz. Prof. Dr.Üstün Dökmen hocamızın bu eserini Türkiye’de ceza infaz kurumlarında ilk oynayan ceza infaz kurumu olacağız. Bunun da  gururunu yaşıyoruz. İnşallah yeni ceza infaz kurumumuza geçtiğimiz de zaman bu tür etkinlikleri fazlasıyla yapacağız. Bu aşkımızı ve şevkimizi kırmayarak sürekli devam ettireceğiz ” dedi.

“Komşu Köyün Delisi” adlı tiyatro oyunun yazarı Prof. Dr. Üstün Dökmen ise gösteri öncesi yaptığı açıklamada, “Komşu Köyün Delisi" benim ilk  tiyatro eserimdir. Devlet tiyatrolarında 449 kere oynanarak bir rekora imza attık. Bu oyunun  Salihli’de oynanmasından çok mutluyum. Bu etkinliğin yapımında emeği geçen başta sayın başsavcımız İlyas Yavuz  olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hükümlüler ve eğitim servisi personeli profesyonel tiyatroculara taş çıkartan performanslarıyla mest ettiler. Sahnelenen oyun sonrasında protokol üyeleri ve ceza infaz kurumu hükümlü ve tutukluları oyun ekibini ayakta alkışladı.


Haber
Haber
Haber