Kurum Haberleri

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Kurum Ziyaretleri ve Protokol İmzaları

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak 2014 Ekim ayında; Afyonkarahisar Valiliği, Polis Meslek Yüksek Okulu, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Hayrat Vakfı ziyaret edilerek, Denetimli Serbestliğin önemi ve yapılan faaliyetler hakkında bilgi paylaşımı yapılmıştır. Ayrıca ''Kamu Yararına Ücretsiz Çalıştırma' ve ''Eğitici Talebi'' Protokolleri imzalanmıştır.

Afyonkarahisar Valisi Sayın Hakan Yusuf Güner, yapılan faaliyetlerin sosyal bir sorumluluğu yerine getirme olduğunu ifade ederek, işlemiş oldukları suçlardan dolayı mahkum olan ve bu cezaya çarptırılan mahkumların sosyal hayata yeniden kazandırılmasını amaçlandığını ve bu konuda Valilik olarak yardımcı olacaklarını, ayrıca Valiliğe bağlı kurumlarla yapılan faaliyetlerin proje kapsamında yapılasının daha verimli olacağını söyledi.

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Mustafa Eker'le imzalanan Protokol ile yükümlülerin topluma uyum sağlamaları için yükümlülere verilen kamu yararına çalışma ve ağaç dikimi yaptırımlarının infazında müşterek çalışılabileceğini ayrıca Polis Meslek Yüksek Okulundaki öğrencilere Denetimli Serbestlik Uygulamaları hakkında seminer verilmesinin faydalı olacağı ve bu çalışmaların proje kapsamında yapılmasına karar verilmiştir.

Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde; yapılacak olan faaliyetlerin proje kapsamında yapılmasına karar verilmiştir. Projede; Denetimli Serbestlik kapsamında olan yükümlülere ''Afet Bilinci, Yangın Eğitimi ve İlkyardım konularında seminerler verilmesi, kamu yararına ücretsiz çalıştırma yükümlülüğünün yerine getirilmesi ve ağaç dikim bakım'' tedbirlerinin olmasına karar verilmiştir.

Hayrat Vakfı Afyonkarahisar Temsilcileri ile yapılan görüşmeler neticesinde; Denetimli Serbestlik Kapsamında olan yükümlülerin vicdanlarına hitap edebilecek konularda seminerler verilmesi için protokol imzalanmıştır.

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürü İlker Öcal, yükümlülerin topluma kazandırılmasının sosyal bir sorumluluk olduğunu ''Bir insanı kazanmanın toplumu kazanmak'' olduğunu ve bu konuda Afyonkarahisar'daki kamu kurum ve STK'ların destek verdiğini belirterek, Afyonkarahisar Valisi ve kurum müdürlerine teşekkür etti.Haber
Haber
Haber
Haber