Kurum Haberleri

Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa Erol, Bandirma Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesini Ziyaret Etti

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa Erol, Bandırma Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesini ziyaret edip incelemelerde bulundu. Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa Erol'a ziyaretleri esnasında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali Yıldız, Adalet Başmüfettişi Sayın Nadir Güngüneş eşlik etti. Bandırma ceza infaz kurumu yerleşkesini ziyaret esnasında Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa Bilgin Pişkin, Cumhuriyet Savcısı Sayın Selim Korkut, Bandırma Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi birinci müdürleri, ikinci müdürleri ve personel hazır bulundu. Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol ve beraberindeki heyet, Bandırma Açık Ceza İnfaz Kurumu, 1  No’lu T Tipi, 2 No’lu T Tipi ve Bandırma M Tipi Ceza İnfaz Kurumlarını gezdi.

Kurum ziyaretlerine ilk olarak Açık Ceza İnfaz Kurumundan başlayan Müsteşar Yardımcısı Erol ve beraberindeki heyet, sırasıyla ambar, mutfak, yemakhane, terzihane, çamaşırhane ve fırın atölyelerini tek tek gezerek işleyişleri hakkında bilgi aldı. Yetkililerce ayrıca yemekhane, fırın, mutfak ve çamaşırhanede gerekli hijyen ve iş güvenliği kurallarına riayet edildiği konularında sunum yapıldı. 

Heyetin ikinci durağı Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu oldu. Heyet karşılama töreninin ardından kurumdaki bayan ve erkek iş atölyelerini gezdi. Müsteşar Yardımcısı Erol ve beraberindeki heyet daha sonra konferans salonunda geldiğinde kendilerini küçük bir sürpriz yapıldı. Tutuklu ve hükümlülerin harmandalı ve zeybek oyunuyla karşılanan Müsteşar Yardımcısı Erol, gösteriden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Heyet, kapalı ve açık spor sahalarında incelemelerde bulunduktan sonra Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna geçti. Heyet öncelikli olarak kapalı ve açık spor sahalarında incelemelerde bulunarak sürdürülen spor faaliyetleri hakkında kurum yetkililerinden bilgi aldılar. Kurum Müdürü Mehmet Evin ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin eşliğinde, eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinin yapılmış olduğu eğitim birimi, derslikler, hobi atölyeleri, bireysel ve gurup çalışma odaları, kütüphane, aile görüş odalarını gezen heyet, daha sonra konferans salonunda kurum hükümlü ve tutuklularından oluşan koro tarafından verilen konseri izledi.

Heyetin son durağı ise Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu oldu. Kurumda sürdürülen çalışmalar ve projeler hakkında yetkililerden bilgi alan Müsteşar Yardımcısı Erol, her iki kurumunda açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına karşın eksiklerinin büyük bir çoğunluğunun tamamlanmış olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber