Kurum Haberleri

Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan çocuk tutuklu ve hükümlülerin odalarının bahçe duvarlarına manzara resimleri çizildi.

Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda çocuk tutuklu ve hükümlülerin kaldığı koğuşların duvarlarına manzara resimleri çizildi. Ceza İnfaz Kurumunun talebi üzerine Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğrencileri ile yapılan ortak çalışma kapsamında yapılan ve bir hafta süren resimler çocuklar tarafından beğeniyle karşılandı. Resimlerin çok güzel olduğunu belirten çocuklar cezaevi idaresine teşekkür etti.

Çalışmanın Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan çocuk tutuklu ve hükümlülerin psikolojilerinin cezaevi ortamından olumsuz etkilenmesinin önlenmesi, bakış açılarının değiştirilmesi ve dışarıdaki sosyal hayata hazırlanmalarında son derece önemli olduğunu dile getiren Kurum Müdürü Kemal Kargacıer bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya gayret gösterdiklerini, çocuk tutuklu ve hükümlülerle özverili olarak ilgilenen İnfaz ve Koruma Başmemuru ve görevli İnfaz ve Koruma Memurlarına bu konudaki çalışmalarından, çocuk odalarının iyileştirilmesi kapsamında “Oda Bahçe Duvarlarını” özgün boyamaları ile resimlendiren Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri Gökhan Ceylan, Melike Topal, Nazife Hazar ve Selahattin Tor’ a emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.


Haber
Haber
Haber
Haber