Kurum Haberleri

TARSUS CEZA İNFAZ KURUMU KUPAYI KALDIRDI

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından organize edilen '9. Geleneksel İhsan Eroğul Futbol Turnuvası' Futbol Turnuvasında, Mersin Adliyesi futbol takımı ile karşılaşan Tarsus C Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, final maçında zorlu rakibine 3-0 yenilerek turnuva ikincisi oldu.

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 2006 yılından bu yana düzenlediği, geleneksel futbol turnuvasının dokuzuncusu, 15.04.2014 Salı günü başladı. Turnuva 2010 yılında CTE Genel Müdürlüğü onayıyla adı değiştirilen, görevi başında vefat eden merhum Adana Cumhuriyet Başsavcısı adıyla (Geleneksel İhsan EROĞUL Futbol Turnuvası) düzenlendi. Turnuva düzenlenirken önceki turnuvalarda yapıldığı gibi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu, İl Hakemler Kurulu Başkanlığı, Belediyeler ve İl Sağlık Müdürlüğü gibi birçok kurumla koordineli olarak çalışılacak. Birçok kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin desteği alınarak, CTE Genel Müdürlüğünün onayı akabinde ilgili kamu kurumlarıyla yazışmalara ve organizasyonla ilgili çalışmalar neticesinde Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadında, futbol turnuvası düzenlendi.

Berkan Püsküller, Uğur Yücel ve Soner Aksoğan hakem triosunun yönettiği final karşılaşmasında, Tarsus C Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Mersin Adliyesi futbol takımları karşı karşıya geldi. Yargı çalışanlarının yer aldığı bölgesel olarak düzenlenen futbol turnuvasında boy gösteren tüm kurumlar arasından, finale iki as futbolcusundan yoksun sahaya çıkan Tarsus C Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, maçın başından sonu kadar centilmence futbol oynayan Tarsus ekibi ikincilikle yetindi. Turnuvanın birincisi Mersin Adliyesi futbol takımı oldu.


Haber
Haber
Haber
Haber