Kurum Haberleri

Bafra  Açık Ceza İnfaz Kurumunda Yemin Töreni Heyecanı

Bafra Adliyesi, Alaçam Adliyesi, Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Bafra Açık Ceza İnfaz Kurumunda görevli Kâtip, İnfaz ve Koruma Memuru, Sağlık Memuru, Aşçı ve Şoför unvanların da yer alan 42 memur için yemin töreni düzenlendi.

Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Bafra Adli Yargı Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Keçeli, Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım Demiralp, Bafra Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Recep Göğüş, Adliye ve Ceza İnfaz Kurumlarında görevli Müdürler ile personel katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan yemin töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan “Adalet Bakanlığı çalışanı olarak mesleğin saygınlığına uygun bir biçimde entelektüel bakışa sahip olmanız, katıldığınız sosyal ortamlarda bu bakışı yansıtabilmeniz gereklidir. Bunun için sadece meslek ile ilgili kitapların değil, farklı alanlardaki kitapların okunması da kişisel gelişiminize katkıda bulunacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından toplam 42 personel yemin ederek görevlerine başlarken, törenin ardından Adliyede görevli personel açık ceza infaz kurumu iş atölyelerini gezdiler

Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme