Kurum Haberleri

El Ürünleri Sergisine İlgi Yoğundu

İzmir 3 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Eğitim ve İyileştirme Faaliyetleri çerçevesinde yürütülen el sanatları kurslarına katılan hükümlü ve tutukluların yaptıkları eserlerden oluşan “El İşi ve Resim Sergisi” Aliağa Ticaret Odası Sergi Salonu’nda ziyarete açıldı.

12-15 Aralık 2013 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olan serginin açılışına katılan Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emin Atik, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yusuf Arslan, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar, Aliağa Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gümüş, Tüpraş Aliağa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Dikbaş ve Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka tarafından açılış kurdelesi kesilirken, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri ile kurum personelide açılışta  bulundular.

Açılışta konuşan Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, bu tür çalışmaların hükümlü ve tutukluların sosyalleşmesinde ve özgüven sağlamalarındaki öneme dikkat çekerek, “Hükümlü ve tutuklulara mesleki eğitim verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aldıkları kurslarda edindikleri bilgileri ve becerileri kullanarak ortaya güzel ürünler çıkarmışlar” dedi. Sergiye ev sahipliği yapan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan SAKA “Tutuklu ve hükülü arkadaşlarımız o kadar güzel ürünler ortaya koymuşlar ki bu ürünlerin, onların ruh dünyalarını yansıtması açısından da çok değerli olduğunu görüyoruz” dedi. İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yusuf Arslan ise Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik eğitim ve iyileştirme faaliyetlerini yürüten, sanatsal düşünüş ve estetik bakış açısının hükümlü ve tutuklular üzerinde rehabilite edici etkisinin ortaya çıkmasında ve sergilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme
Elektronik İzleme