Kurum Haberleri

KAMUYA YARARLI BİR İŞTE ÜCRETSİZ ÇALIŞTIRMAYA İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Celal Bayar Üniversitesi arasında kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırma kararlarının uygulanmasında yükümlülerin Üniversite bünyesinde kamu yararına çalıştırılması amacı ile işbirliği protokolü imzalandı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Durdu KAVAK, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet PAKDEMİRLİ,  Celal Bayar Üniversitesi Genel Sekreteri Hayati TURAL ve  Denetimli Serbestlik Müdürü Mahmut ERTAŞ'ın hazır bulunduğu imza töreninde, Mahkemeler tarafından verilen Türk Ceza Kanunun 50/1-f ve Ceza Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 105/A maddesi gereğince haklarında verilen kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırma kararlarının uygulanmasında yükümlülerin Celal Bayar Üniversitesi ve bağlı birimlerinde çalıştırılması amacı ile hazırlanan İşbirliği Protokolü 22/01/2014 tarihinde imzalandı.

Bu protokol ile haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma kararı verilen yükümlülerin, kamuda ücret almaksızın çalışarak cezalarını çekmeleri, aynı zamanda çalıştıkları kurumlarda kamu yararı oluşturmaları ve ayrıca çalıştıkları kurumlardaki olumlu rol modelleri örnek alarak  topluma kazandırılmalarında katkı sağlanması amaçlanmaktadır.