HABER

Metris 2 Nolu T ve R Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ziyarette bulunmuştur.

Metris 2 Nolu T ve R Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuza 07/02/2015 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ziyarette bulunmuştur.

Sayın Genel Müdürümüzün Kurumumuza gerçekleştirmiş olduğu ziyaret sırasında, ilk olarak Kurumumuz Toplantı Salonunda ağırlanmış olup, burada kendisine Kurumumuzun T ve R Tipi kısımları hakkında çeşitli bilgilerinde yer aldığı bir sunum yapılmıştır. Sunumun bitmesine müteakip, Kurum düzen ve işleyişi hakkında genel bilgiler aktarılmış ve daha sonra Kurumumuzda bulunan hasta hükümlü ve tutukluların hastanelere yatışının yapılması sırasındaki sorun ve aksaklıklar tek tek aktarılmıştır. Özellikle hastanelerde mahkum koğuşu bulunmaması nedeniyle sıkıntılar yaşandığı ve bu sıkıntılara herhangi bir çözüm bulunamadığı bilgisi verilmiştir. Özellikle Kurumumuzun R Tipi kısmında barındırılan hükümlü ve tutukluların Adli Tıp süreçleri hakkında geniş bir bilgilendirme yapılmıştır. Adli Tıp sürecinde yaşanan tüm sorun ve aksaklıklar ayrıntılarıyla birlikte açıklanmıştır. Ayrıca, R Tipi kısmında görev yapan personelin özel eğitime tabii tutulması konusunda bilgi aktarımı yapılmıştır.

Toplantının bitmesinin ardından Sayın Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz Sayın Mustafa Hakan UYAR, Cezaevi Cumhuriyet Savcımız Sayın Fuat ARI, Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Zeki UZUN, Ceza İnfaz Kurumumuz 2. Müdürleri Ethem AKÇA, Abdullatif ACAR ve Kurumumuz İdare Memuru Suleym Emine DÖLEK ile birlikte Kurumumuzun R Tipi kısmına geçilmiş ve burada birkaç koğuşa girilerek, koğuşlar gezilmiştir. Akabinde R Tipi kısımında barındırılan hükümlü ve tutukluların sosyal hayata adapte olabilmeleri için özel olarak dizayn edilmiş sosyal etkinlik alanları, hobi ve atölye odaları yerinde gezilerek incelenmiştir. Bu incelemeler sırasında R Tipinin genel işleyişi hakkında bilgilendirme yapılmıştır.Haber
Haber
Haber
Haber