HABER

Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda Uzay Çadırı Heyecanı

Ceza infaz kurumuzda kalan çocuk, genç  ve bayan hükümlü ve tutuklular ile  Anne Yanında kalan 0-6 yaş çocuklarımız;  Ceza İnfaz Kurumumuz kapalı spor salonuna  kurulan UZAY  ÇADIRI   ile  gökyüzünü keşfetti.

Plenetaryum adlı  uzay çadırı  kurumumuzda  büyük ilgi gördü. Etkinliğe katılan tüm katılımcılar uzay çadırına girip , uzayın  muazzam güzelliğini  ve büyüklüğünü inceledi.

Etkinliğe katılan Ceza infaz kurumu Savcımız Sayın Ertan üNSAL ‘Böyle güzel bir etkinliğin kurumumuzda gösterilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu, bu etkinliğin kurumda kalan hükümlü ve tutukluların sivil  hayata entegrasyonlarına  katkı sağlayacağını belirterek Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Kurum Müdürümüz Şeref TATLI  ise; bu etkinliğin bir ilk olduğunu ve  kurumumuzda bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek, amacımızın burada kalan çocuklara gençlere hatta yetişkin hükümlü ve tutuklulara gökyüzünü ve Uzayı tanıtmak  ve onları burada olsalar bile bu konuları  araştırmaya teşvik olduğunu belirtti. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesine katkılarından dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi.

İlk olarak Kurumumuzda Anne yanında kalan çocuklarımız anneleri ile birlikte Uzay çadırı etkinliğine katıldılar daha sonra  diğer  bayan hükümlü ve tutuklular ile çocuk ve Genç hükümlü ve tutuklular etkinliğe katıldılar.Katılımcılar , uzay çadırında Fen Bilimleri, Biyoloji, Uzay, Hayvanlar ve Doğa gibi bilimsel konuları içeren üç boyutlu filmler izledi. Uzay çadırı içerisinde 360 derece açıyla üç boyutlu olarak gerçeğini aratmayan uzay görüntülerini büyük bir zevkle izlediler. Zihinlerinde  bu tür konular hakkındaki bilgilerini daha da somutlaştırma fırsatı yakaladılar.

Ceza İnfaz Kurumlarında bir ilk olan UZAY ÇADIRI etkinliği,  gün boyu Antalya L Tipi Ceza İnfaz Kurumumuzda devam ederek büyük beğeni topladı.

Haber
Haber
Haber
Haber