HABER

MİNİKLERE YENİ YIL SÜRPRİZİ

İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Yılbaşi Eğlencesi
İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda geçtiğimiz günlerde İzmir Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri ve Gediz Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı öğretim görevlileri ve öğrencilerinin annesinin yanında kalan çocuklar için düzenlediği yılbaşı etkinliği eğlenceli saatlerin yaşanmasını sağladı. İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yusuf Arslan, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gümüş İzmir Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görev yapan kurum birinci müdürlerinin de katımıyla gerçekleştirilen programda üniversite öğrencileri kurumda barındırılan çocukları doyasıya eğlendirdi. Kurumda kalan 0-6 yaş çocuklar ve anneleri İl İnsan Hakları Komisyonu üyesi Avukat Nilgün Şentuna ve kuruldaki diğer üyeler tarafından getirilen yiyecek ve içecekleri yerken bir yandan da onlar için hazırlanmış programda palyaçolar ve çeşitli animasyonlarla doyasıya eğlendi. Yeni yıl pastasının kesilmesinin ardından tüm çocuklara getirilen armağanlar verildi. Program sonunda programda emeği geçen kurum ve kuruluşlara katkılarından dolayı günün anısına plaket ve çiçek takdim edildi.
Antalya L Tipinden Çocuklara Yılbaşi Eğlencesi
Antalya L  Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda annesinin yanında kalan 0-6 yaş grubu çocuklara yılbaşı etkinliği palyaço gösterisi ve müzikli eğlence programı düzenlendi.  Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte eğlenceli anlar yaşandı. Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Öğretmeni Fatih Uysal; “ Kurumumuzda anne yanında kalan 0-6 yaş grubu Kreşe devam eden çocuklarımıza yönelik Yılbaşı Özel Programı düzenledik. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı da bizlere destek verdi. 25 çocuğun katıldığı müzikli eğlencemizde çeşitli hediyeler vererek unutulmaz bir gün geçirmelerini sağladık. Ayrıca palyaçolar da çocukların ilgisini çekerek daha fazla eğlenmelerine zemin hazırladı” dedi. Kurum Müdürü Şeref Tatlı etkinlik sonrasında,  bu etkinlikte yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi etkinlik ekibine katkılarından dolayı çok teşekkür etti.
Öğrencilerden  Yılbaşı Konseri
Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı ortak paydada buluştu. Antalya E tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü yeni yıl münasebeti ile Üniversite ile ortak bir program düzenleyerek, birlik ve dayanışma mesajı verdi.
Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı  öğrencileri tarafından hazırlan programa Kurum Müdür Vekili Kadir Erbıyık, Eğitimden Sorumlu 2. Müdür Hava Varan, Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Berrak Emir Yücel ile diğer kurum personelleri katıldı.
Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu eğitimden sorumlu 2.Müdür Hava Varan; “ Acı tatlı bir yılı geride bıraktık, geçmişi geride bırakıp gelecek için, yeni bir hayat için yeni bir yol arayışına girmeliyiz bu yeni yolun hepimize sağlık ve mutluluklar getirmesi dileğiyle iyi seneler diliyorum. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı yönetici ve öğrencilerine bize yaşattıkları muhteşem gün için çok teşekkür ederim” dedi.
Konser sonrasında yapılan belge töreniyle 2014 yılında en son tamamlanan kurslara ait belgeler hükümlü ve tutuklulara dağıtılırken , konservatuvar öğrencilerine ise katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Haber
Haber
Haber
Haber