HABER

GAZİANTEP DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ KİTAP OKUYOR

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün Gaziantep İl Halk Kütüphanesi ile yaptığı işbirliği protokolü çerçevesinde ortak iyileştirme çalışmaları başladı.

Gaziantep İl Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinliklerde yükümlülere kitap okuma alışkanlığı geliştirilmesi, kütüphane ortamının tanıtılması, kendilerinin ve çocuklarının kütüphaneden faydalanmaları, böylelikle gelecek nesillerin de suçtan uzak, bilinçli yetiştirilmeleri amaçlanmıştır.

Bu kapsamda gerçekleştirilen okuma günlerinde, bir grup yükümlü, uzman personel eşliğinde kütüphanede bir araya getirilerek kitaplarla buluşmaları sağlanmakta, seçilen öykü ve şiirler okunmakta, kitap okumanın faydaları anlatılmaktadır. Bunun yanında temel bilgisayar kullanımı, özgeçmiş hazırlama, film gösterimi gibi etkinlikler de gerçekleştirilmektedir.

Yükümlülerden alınan geri bildirimlerin beklenenin üstünde olması dikkat çekmiştir. Yükümlülerin kütüphane üyeliği ile birlikte ödünç kitap almaları ve çocuklarını kütüphaneye yönlendireceklerini ifade etmeleri istenilen hedefe ulaşıldığını göstermektedir.

Haber
Haber
Haber
Haber