Haber

Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Yangın Söndürme Eğitimi ve Olağan Üstü Hal Tatbikatı Yapıldı

Olası yangın tehlikesine karşı, kurum personelinin yangına, anında ve doğru bir şekilde müdahale etmesi için, yangın söndürme eğitimi verildi.

Bilecik Belediyesi itfaiye Amirliği   uzman personellerinin vermiş olduğu eğitim, ilk önce yangın söndürmede kullanılan teçhizatların nasıl kullanılacağı anlatılarak başladı.Gaz maskesi, yanmayan kıyafetler, yangın söndürme tüpleri gibi teçhizatların hakkında ayrıntılı olarak bilgiler verildi.  Daha sonra kurum bahçesinde yakılan sembolik ateş, uzman kişiler tarafından eğitim verilerek kurum personelleri tarafından uygulamalı olarak söndürüldü.

Bilecik M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Olağanüstü Hal tatbikatı yapıldı. Bilecik Belediyesi İtfaiye ekipleri,  Bilecik Emniyet Müdürlüğü,  Bilecik İl Jandarma Komutanlığı, Bilecik Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Bilecik 112 Acil Servis ambulansı, Bilecik Aksa Gaz, Bilecik Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (OEDAŞ), ve Kurum Personelleri katıldı. Yapılan tatbikata verilen alarm sonrası aranan kurumlar zamanında Ceza İnfaz Kurumuna gelerek güven tazelediler.  Olağanüstü Hal tatbikatını bizzat katılan Cumhuriyet Savcısı  Murat AĞAOĞLU, ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa ŞEN tatbikat sonrasında yaptıkları açıklamalarda yapılan tatbikata katılan kurumlara teşekkürlerini sunarak memnuniyetlerini belirttiler.


Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber
Haber