HABER

Bandırma M Tipi Hükümlüleri Futbolun Efsaneleri ile Buluştu

Adalet Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile yürütülen “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi kapsamında eski milli futbolcular Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan genç hükümlülerle bir araya geldi. Düzenlenen etkinliğe; Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet Ermiş, Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdür vekili Halil İbrahim Koyuncu, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Köksal , Bandırma Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Taner Şen, Cumhuriyet Savcıları Akın İliman, Remzi Demir; Hakim Faruk Kantar, Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurum Müdür vekili Halil İbrahim Altıntaş, Bandırma Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde görevli Kurum Müdürleri, efsane eski milli futbolcular Hasan Şaş, Ali Gültekin, Hami Mandıralı, Rüştü Reçber, Tanju Çolak, çeşitli kurumlardan misafirler ve genç hükümlüler katıldı.

Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri’nin ev sahipliğini yaptığı etkinlik; futbolcularla ve genç hükümlülerin öğle yemeğinde bir araya gelmesi ile başladı. Yemek esnasında genç hükümlüler ve efsane milli futbolcular doyasıya sohbet ettiler. Öğle yemeğinin ardından misafirler, futbolcular ve genç hükümlüler panel etkinliğine katılmak üzere kurum konferans salonuna geçti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet Ermiş ve Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdür vekili Halil İbrahim Koyuncu’nun yaptığı konuşmaların ardından, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri yaptığı konuşmasında, değişen ceza ve infaz sistemi ile ilgili önemli noktalara değindi. Yeniçeri; “bu gibi projelerle tutuklu ve hükümlülerin eğitimi, kültürel ve sosyal gelişimleri, tahliye sonrasında hayatlarını kolaylaştıracak beceriler kazanmaları ve toplumla bütünleşmelerinin amaçlandığını” ifade etti. Yapılan proje kapsamında Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu onurlandıran milli futbolcularımıza teşekkürlerini sundu. Düzenlenen panelde efsane milli futbolcular, genç hükümlülerinden gelen soruları cevapladı.

Panelin ardından dostluk maçı yapılmak üzere kurumun halı sahasına geçildi. Efsane futbolcular Ali Gültiken, Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Rüştü Reçber ve Hasan Şaş’ın forma giydiği takım ve genç hükümlülerden oluşan takımın centilmence mücadelesi büyük alkış aldı. Etkileyici gollerin atıldığı mücadele, 8-8 berabere bitti. Maç sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet Ermiş’e ve efsane milli futbolcularımıza plaketleri ve çiçekleri takdim edildi. Etkinlik, genç hükümlülerin efsane futbolcularla bol bol hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu.

 

 

Haber
Haber
Haber
Haber