HABER

Ereğli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Sinan YAĞMUR ile söyleşi

Ereğlİ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda gerçekleştirilen gönül yolculuğuna, Cumhuriyet Başsavcımız Alpaslan AĞCAKALE, Ceza İnfaz Kurumumuzdan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Bahadır AYAYDIN, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gökhan OFLAZ, Kurum Müdürümüz Ahmet YARDIMCI, Kurum 2. Müdürlerimiz Idare Memurlarımız, Kurum Öğretmeni, Psikoloğu ve personeli ile çok sayıda adli hükümlü tutuklu katıldı. Aşkın Gözyaşları kitaplarıyla büyük beğeni kazanan Yazar Sinan Yağmur, adli hükümlü tutuklular tarafından alkışlarla karşılandı. Hükümlü ve tutuklular tarafından gösterilen ilgiden son derece memnun kalan Sinan , Ereğli Belediyesinin düzenlemiş olduğu kitap fuarı için ilçede bulunduğunu ve bu vesileyle hükümlü ve tutuklularla bir söyleşi yapma fırsatı yakalayan yazarımız, bu buluşmanın sağlanmasında emeği geçen tüm personelle teşekkür ettiğini ifade etti.

Mevlanaya olan sevginden,Yunus Emre'den, Hacı Bektaşı Veli'den bahseden Yağmur, bu buluşmanın hükümlü ve tutuklular için yapıldığından gurur duyduğunu akıcı bir dille anlattı. Hükümlü ve tutukluların sorularını esprili bir dille cevaplandıran Yağmur , hükümlü tutuklulara hiç bir zaman ümitlerini kaybetmemelerini, sabırlı olarak herşeyin üstesinden gelebileceklerini, Hz. Mevlana'nın Şems'e duyduğu aşk gibi aşka gönül veren dostlar bulmalarını, gönül dostluğunun herşeyden önemli olduğunu bu sebeple gönül penceresinden bakmalarını, gönlü güzelleştirmenin ve insanların birbirlerini anlamanın önemini, hayatın güzel olduğunu ve tez zamanda tahliye olmalarını canıgönülden istediğini ifade etmiştir.

Kurumumuz adli hükümlü ve tutuklularından en çok kitap okuyan ilk üç kişiye yazarın imzalamış olduğu kitaplar Cumhuriyet Başsavcımız Alpaslan AĞCAKALE, Ceza İnfaz Kurumumuzdan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Bahadır AYAYDIN ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gökhan OFLAZ tarafından takdim edilmiştir. Konuşma esnasında tarafına soru soranlara, kurum personellerine kitaplarından hediye edilmiştir. Yazar Sinan YAĞMUR ile yapılan söyleşinin sonunda kurumumuza yapmış olduğu ziyaretten dolayı Cumhuriyet Başsavcımız Alpaslan AĞCAKALE tarafından plaket, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı tarafından çiçek verilerek program sonlandırılmıştır. Programın akabinde kadın bölümü ziyaret edilerek kadın hükümlü ve tutuklulara yazarın elinden kitap hediye edilmiştir.

Haber
Haber
Haber
Haber