Haber

Hatay Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’nde Ekmek Ve Unlu Mamüller Tesisi Açıldı

Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunda Ekmek ve Unlu Mamüller Üretim tesisi açıldı. Açılış törenine Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Mahmut Hersanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Hatay 2.Hudut Alay Komutanı P. Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Alay Komutanı J. Albay Uğur Ertekin, Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Atalay Aygeç, Hatay T Tipi Kapalı/Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsmet Çelik, Kampüs Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ali Soner Bozan ile kurum personelleri ve hükümlüler katıldı.

Hatay Kampüste bulunan, T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunun günlük ekmek ihtiyacının karşılanması amacı ile Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz kurumunda “Ekmek ve unlu mamüller üretim tesisi” kuruldu. Günlük 9000 adet ekmek üretim kapasitesine sahip tesiste, ekmeğin yanı sıra, tatlı çeşitleri, poğaça ve simit üretimi de yapılarak satışa sunulacak.

Açılışta son teknolojik makinaların kullanıldığı üretim tesisinde üretilen mamullerin tamamen doğal olduğunu ve hijyen kurallarına riayet edildiğini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne' nin ardından Vali Erdal Ata, fırında üretilen ekmeğin tadına bakarak açılışa katılan diğer kurum amirlerine tesiste üretilen ekmekten kurumlarına almaları hususunda talimat verdi.

Hatay T Tipi Kapalı/Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç açılış sonrasında kurumu ziyaret eden heyete kurumun yapısı ve işleyişi hakkında kısa bir brifing verdi.

Açılışa katılan heyet açılışın ardından kurumda üretilen mamullerin tadına bakarak mamulleri beğendiklerini ifade ederek açılışta emeği geçen herkese teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler.
           

Haber
Haber
Haber
Haber