Haber

Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM TRT Haber'e Konuk Oldu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, 01.06.2017 tarihinde saat: 14:30’da TRT Haber kanalında yayınlanan "Uzman Gözüyle Hukuk" programında Ceza İnfaz Kurumlarının fiziki yapısı, kapasite ve doluluk oranları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ceza infaz kurumlarında annelerinin yanında kalan 0-6 yaş grubu çocukların, devlete emanet edilmiş bireyler olduğu bilinmekte ve gerektiğinde pozitif ayrımcılıkla korunmakta olduğunu, Bu bilinçle; özellikle son yıllarda annesinin yanında kalan çocukların diyetisyen ve doktor kontrolünde, fiziksel, mental ve sosyal gelişimini kapsayacak şekilde günlük iaşelerinin yanında ilave olarak ek gıdalar verildiği, annesiyle birlikte kalan çocuklar ve süt emziren hükümlü tutuklu anneler ile hamile hükümlü ve tutuklular için günlük iaşesi, yetişkin hükümlü ve tutukluların iaşe bedeline oranla yaklaşık %45 daha fazla verildiğinden bahsetti.

İşyurtlarının amacı ve hedefleri ile İşyurtlarında yürütülen tarımsal faaliyetler, hayvancılık çalışmaları ve mobilya üretimleri konuları hakkında bilgi verdi. Ayrıca elim bir kaza sonucu vefat eden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in çalışması olan tekstil ürünlerinde markalaşma projesi anısına sadece Denizli'deki tekstil ürünleri adına değil tüm Türkiye'deki ceza infaz kurumlarımızda üretilen tekstil ürünlerimiz için "ZEN-CE" markası adı altında kullanmak istediğini belirtti.

Ceza İnfaz Kurumu Personelinin genel durumu, özlük haklarındaki iyileştirmeler ve yeni geçilen norm kadro tayin sistemine değinen Genel Müdürümüz tayinlerin haziran ayı içerisinde açıklanacağını söyledi.