Geleceğe Nefes Kampanyası Açılış Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımlarıyla Gerçekleşti

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen, 11/11/2019 günü, saat:11.11’de, 11 Milyon fidanın, 81 ilde, aynı anda, 2023 lokasyonda, 3 saat içerisinde dikilmesi öngörülen Geleceğe Nefes Kampanyası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmaları ile başladı. Ankara ili özelinde; Yenimahalle Batıkent Çakırlar Mevkiindeki, 650 dönümlük ağaçlandırma alanının 54, 55, 56 ve 57. parsellerinde Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden 400 yükümlü, Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden 100 yükümlü, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan 20 hükümlü olmak üzere toplam 6500 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Fidan dikim etkinliğine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakan Yardımcıları Uğurhan Kuş ve Zekeriya Birkan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci, Genel Müdür Yardımcıları Namık Kemal Varol, Hasan Akceviz ve Mehmet Yılmaz, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Burak Ceyhan, Daire Başkanı Serdar Sezer, Daire Başkanı Çelebi Yılmaz, Tetkik Hâkimi Kevser Ceylan Koca, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Yunus Alkaç, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı, Ankara ve Ankara Batı Adliyesi’nde görevli hâkim ve savcılar ile denetimli serbestlik personeli ve yükümlüler katıldı.

“Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında ayrıca; 11/11/2019 tarihinde, saat:14.00’da, Ankara Adliyesi önünde Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından stant açılarak 1000 adet fidanın dağıtımı yapıldı.
Fidan dağıtım etkinliğine; Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Yunus Alkaç, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı, Ankara Adliyesi’nde görevli hâkim ve savcılar ile yükümlüler katıldı.
 

Fotoğraflar