15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. Yıl Dönümü Kapsamında Kurum Yöneticileri ile Söyleşi Gerçekleştirildi

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümünde, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından video konferans yöntemiyle 190 ceza infaz kurumu yönetici ve çalışanın katıldığı söyleşi gerçekleştirildi.

Program kapsamında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer video konferans yöntemiyle 190 ceza infaz kurumundan yönetici ve çalışanın katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Sezer, “İstiklalimize ve istikbalimize yönelen bu hain darbe girişimine karşı milletimiz; vatanımızı, demokrasimizi ve Cumhuriyetimizi korumak için canı pahasına mücadele gerçekleştirerek şanlı bir zafere imza atmıştır. Kırk yıllık sinsi plan, milletimizin bir gece süren destansı direnişi ile bir anda tarihin karanlıklarına atılmıştır. Hamdolsun Aziz milletimiz, tarife muhtaç olmayan bir kahramanlık destanı yazmış ve hain darbe girişimini canı pahasına da olsa engellemiştir.” ifadelerini kullandı.

“SORUMLULUKLARIMIZI AZİZ ŞEHİTLERİMİZE LAYIK OLACAK ŞEKİLDE VE HAKKIYLA YERİNE GETİRMELİYİZ”

15 Temmuz’dan herkesin çıkarabilecek bir dersi olduğunu kaydeden Sezer, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kamu görevi büyük bir sorumluluk olduğu gibi ulvi de bir vazifedir. Milletimizin bizlere emanet ettiği bu kutsal vazifeyi en iyi, en doğru şekilde yerine getirmek, milletimizi üzmeden, incitmeden görevimizi devam ettirmek hepimizin boynunun borcudur. Kamu personeli olarak, yüklenmiş olduğumuz sorumluluğa layık olmalı, toplumsal geleceğimizi karartacak, milletimizi utandıracak, devletimizi yıpratacak, toplumsal huzur ve düzenimizi bozacak tutum ve davranışlardan kesinlikle uzak durmalı, bu tür oluşum ve yapılanmalara karşı yasal yetkilerimizi kullanarak, sorumluluklarımızı aziz şehitlerimize layık olacak şekilde ve hakkıyla yerine getirmeliyiz.”

PERSONELİMİZ PANDEMİ DÖNEMİNDE FEDAKÂRCA ÇALIŞTI

Konuşmasında kamu hizmetlerinin önemine de değinen Sezer, ceza infaz kurumlarındaki çalışan personelin pandemi döneminde fedakârca çalıştığına dikkat çekti. Sezer konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kamu görevi içerisinde en zor, en zahmetli görev; insanla çalışmaktır. Başka bir insana temas etmek, insana dokunmaktır. Onu değişmeye, dönüşmeye, gelişmeye yöneltmektir insan ile çalışmak. Özellikle ceza infaz alanında çalışmakta olan sizler, bu zorlu ve kutsal göreviniz kapsamında toplumsal ve hukuksal kurallara karşı gelmiş kişilerin ıslah sürecini yerine getirmek üzere çok önemli yasal sorumluluklar üstlenmiş durumdasınız. Bu yüzden ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri; yeniden suç işlenmenin önlenmesi, toplumun suça karşı korunması, suçlunun yeniden topluma kazandırılması, toplumda mevcut adalet sistemine inancın güçlenerek sürdürülmesi nihayetinde toplumsal adalet ve düzenin sağlanmasında büyük öneme sahip kamu kurumlarıdır.”
 

Fotoğraflar