54. Eğitim Kurulu Toplantısı Rize’de Yapıldı

Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik personeline yönelik 2023 yılında düzenlenecek eğitim programlarının belirlendiği 54. Eğitim Kurulu Toplantısı, Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezinde yapıldı.

Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek başkanlığında yapılan toplantıya Eğitim Kurulu Üyeleri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Danıştay 7. Daire Üyesi Abdullah Aygün, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Sünetci, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Yalçınkaya Alkar ve Türkiye Barolar Birliği Temsilcisi Avukat Özge Özder katıldı.

Eğitim Kurulu toplantısı, 4769 sayılı Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kanunu’nun 8. maddesi gereğince Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı personel eğitim merkezlerinin eğitim faaliyetlerini değerlendirmek üzere danışma kurulu statüsünde yapılıyor. Eğitim Kurulu, eğitim faaliyetlerine ilişkin temel ilkeleri belirlemek, yıllık eğitim ve çalışma programlarını inceleyerek uygun bulunması halinde onaylamak amacıyla toplanıyor.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, Personel Eğitim Daire Başkanı Gökhan Köseoğlu ve Tetkik Hâkimi Dilek Şirin’in hazır bulunduğu toplantıda 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilen personel eğitim faaliyetleri ile 2023 Yılı Eğitim Planına ilişkin sunum yapıldı. Toplantı kurul üyelerinin öneri ve değerlendirmeleri alınarak tamamlandı.
 

Fotoğraflar